Yüz-Gençleştirme

Yüz Gençleştirme 

Yüz gençleştirme ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Bu yöntemle ciltte deforme olan sarkan yapılar tedavi edilir. Günümüzde gelinen teknolojide pek çok hasta ameliyat olmadan estetik uygulamalar yaptırabiliyor. Hem ameliyat zahmeti olmadan hem de hastanın anında gündelik hayatına dönebilmesi açısından daha kaliteli bir tedavi şekli olmaktadır. Ameliyatın yan etkilerinde de kurtulmuş olunmakta ve bu şekilde yüz germe işlemleri ile hedeflenen estetik görünüm elde edilmiş oluyor. Uygulanan tedavilerle cilt alt dokularının pek çoğu aktif hale geliyor ve gençleşiyor. Bu yüz gençleştirme tedavisi kapsamında kullanılan teknikler arasında Hyaluronik asit aşısı, Somon DNA, mezolift yer alıyor. Bu tekniklerin tümünde insan cildine minik zerkler halinde maddeler enjekte ediliyor.

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Yüz gençleştirme tedavilerinde gençleştirmeyi aktive edici maddeler bulunur. Bunlardan biri olan Somon DNA tekniğinde polinükleotid maddesi kullanılır. Bu cilt onarımında etkili bir maddedir. Mikro fokuslu ultrason ile yapılan tedavilerde ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etki altında bırakılır. Bu şekilde ameliyatsız germe işlemleri yapılır. Çene netliği kaybı ve yanak sarkmaları cilde hiç zarar vermeden tek seans ile tedavi edilebiliyor. Altın iğne ile yüz germe uygulaması içerisinde ise iğnelerin mekanik etkisi kullanılıyor. Mikroiğneler gözenekleri küçültüyor. Ve cilt sıkılaşmış oluyor. Bu teknikte özellikle akne izleri için başarılı sonuçlar alınabiliyor. Örümcek ağı tekniğinde ise çene hattındaki bozulalar ve çok büyük olmayan gıdılar onarılabiliyor. Dolgu ile yüz gençleştirme uygulaması ise erken yaşta göz altı çukurları ve torbalanmaları, yanaklarda düzleşme gibi sorunlarda öneriliyor.

Yüz Gençleştirme Kalıcılığı Nedir?

Yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan maddelerin içeriklerine ve çapraz bağların yoğunluğuna göre kalıcılığı değişmektedir. Yüz dolgularında kullanılan maddeler kalıcılık süreleri geçici olduğunda 6 ile 18 ay, yarı kalıcı olduğunda 2 ile 5 yıl, kalıcı olduğunda ise silikon malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Hyaluronik asit ile yüz germe tedavisi ise 6 ile 18 ay arasında olmaktadır. Kişiye ve uygulanan bölgeye göre bu kalıcılık süreleri 24 aya kadar uzayabilir. Bazı dolgu maddelerinde serbest hyaluronik asit bulunuyor. Bu madde yüze hacim ve daha fazla nemlilik kazandırır. Bu şeklide yüz gençleştirme tedavileri kollajen artışı da sağlıyor.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım