Çene-Dolgusu

Çene DolgusuÇene Dolgusu çeneye olması gereken formun kazandırılmasında kullanılır. Özellikle yapısal bozukluklar bu yöntem ile maskelenir. Çenenin yüz şekli ile daha uyumlu olarak şekillenmesi sağlanır. Bu çene dolgusu yöntemi ile sayesinde dikiş, kesi ve herhangi bir cerrahi işlem olmadan çene hattına ilişki düzeltme işlemleri yapılabilir. Çene yüz şeklini belirleyen en önemli kısımların başında gelir. Çene formu ve şekli yüz güzelliğinde de etkilidir. Yüzün uyumunu belirler. Yaşlanma ve genetik faktörler nedeni ile nedeni ile çene ve çene ucu ideal şeklinde uzak olabiliyor. Bu tür sorunlar çene dolgusu tedavisi ile çözülmektedir. Yüze estetik bir orantı ve uyum sağlanır.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu en sık kullanılan çene estetiği uygulamalardan biridir. Çenedeki eşitsizlik, çukurluk ve asimetri gibi pek çok sorun yüz şekline uygun bir şekilde düzeltilir. Çene ucunun yüz görüntüsünde etkisi çok fazladır. Belirgin bir çene ucu yüz görünümünde oldukça etkilidir. Çene ucunun olması gerekende daha geri olması ya da belirgin olmaması hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Çeneye ilişkin pek çok sorunun ortadan kaldırılmasında çene dolgusu işlemi kullanılır. En çok görülen çene bozuklukları arasında çene altına sarkma, çene hattının belirsizliği, çenenin olması gerekenden geride olması, çenenin büyük olması, hacim eksikliği yer alır. Çenede oluşan bozukluklar yüzün diğer bölümlerinin daha farklı görünmesine neden olur. Net ve güçlü bir çene şekli için dolgu işlemi tercih edilebilir.

Çene Dolgusu Nasıl ve Hangi Durumlarda Yapılır?

Çene Dolgusu çeneye ilişkin pek çok bozuklukta kullanılan bir tedavi seçeneğidir. Öncelikle tercih edilen alanlar arasında çene ucunun çok sivri ve çok düz olması, çenenin belirsiz olması, çene ucunda derin gamzeler bulunması, çene hattında sarkmalar olması, çene ucunun geniş ya da geride olması çene dolgusu yaptıranlar en çok karşılaştığı sorunlardır. İşlem dolgu içeriklerinin çene enjekte edilmesi ile uygulanır. Bu şekilde istenilen görünüm elde edilebilir. Çene bozukluğu dolgu ile düzeltilebilir tüm bireylere dolgu uygulaması uygulanabilir. Ancak 18 yaş altı bireler için ebeveynlerin yazılı onayı gereklidir. Yüz her açıdan değerlendirilir. Fotoğraflanarak en uygun görünüm için dolgu planlaması yapılır.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım