Göz-Altı-Işık-Dolgusu

Göz Altı Işık DolgusuGözaltı ışık dolgusu göz altı kırışıklıkları, torbalanmaları, morlukları gibi sorunlarının giderilmesinde kullanılan ameliyatsız estetik bir uygulamadır. Gözaltı kullanımlarına uygun olarak üretilen bu dolgu malzemesi göz etrafına gelen ışığı yansıtır. Bunun için ışık dolgusu olarak ta adlandırılabilir. Vitaminler, mineraller, üç tane anti oksidan, hiyaluronik asit ve sekiz tane amino asitten oluşan dolgu maddesi lokal anestezi ile uygulanır. Bu maddeler hücresel düzeyde yapılanma sağlar. Bu da göz çevresinde canlanma ve aydınlanma etkileri oluşturur. Göz altında çukurluk, morluk ve torbalanma oluşmuş her birey için uygulanabilen gözaltı ışık dolgusu işlemi ile morlukların rengi açılır. Çukurlar doldurulur. Kırışıklar açılır ve torba görünüm azaltılır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu öncesinde bireyin herhangi rahatsızlık hissetmemesi adına göz altı bölgesine anestezik kremler uygulanmaktadır. Sonrasında kanül kullanımı ile dolgu enjekte edilir. İşlem sırasında tek bir noktadan giriş yapılmaktadır. Göz çevresi ve göz altı bölgeleri dolgu malzemeleri ile doldurulmaktadır. İnce iğnelerle de uygulanabilen ışık dolgusu işlemi sonrasında şişlikler ve morluklar oluşabilir. Tek seanstan oluşan bu dolgu sisteminde istenen görüntü kazandırılabiliyor. Birey kontrol için gittiğinde hekim eğer gerekli görürse ikinci bir seansta uygulayabiliyor. Bireyin göz etrafındaki belirtilerine, genetik faktörlerine, kullanım miktarlarına bağlı olarak göz altı ışık dolgusu uygulaması etkisi değişir. Genellikle 1 ile 1,5 yıl arasında devam edebiliyor.

Gözaltı Işık Dolgusu Özellikleri

Gözaltı ışık dolgusu ile yaşlanma etkilerinin giderilmesi hedeflenir. Yaşlanma sürecine cilt gergin olur. Eklemleri hareketli olarak tutabilmek önemlidir. Bunun için hyaluronik asit kullanılır. Yaşlanma sürecinde bu madde cilt üzerinde azalır. Ciltte oluşan kırışıklıkların ve kuruluğun meydana gelmesinde de bu maddenin azalması yer alıyor. Gıdalarla da alınabilen bu madde yeterli olmaz. Bu nedenle dolgu uygulamaları ile doğrudan takviye edilebilir. Diğer maddelere göre oldukça güvenli olan bu madde diğer sentetik maddelere göre çok daha güvenilirdir. Eklemlerde, kaslarda ve kemiklerde bulunur. Hangi alanda olursa olsun ışık dolgusu uygulamaları gibi işlemlerde yapısını uzun süre korur. Cilde ışık yansıtma kapasitesini artırmak için kullanılan bu dolgu malzemesi olarak tanımlanabilir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım