cene-botoksu

Çene Botoksu

Çene Botoksu çene bölgesine uygulanan estetik bir işlemdir. Çene bölgesinin yan kısmında bulunan en güçlü çiğneme kası büyüyerek dışarıdan bile görünebilecek bir hale gelebiliyor. Bu duruma masseter deniliyor.

Diş sıkma ya da gıcırdatma yanında çok sakız çiğnemekte bu sorun ile karşılaşılmasına neden olabiliyor. Bu durumda olan bireylere masseter botoksu uygulanıyor. Bu şekilde yüzün alt kısmı inceltiliyor. Yüzün alt kısmında yer alan şekil bozuklukları bu dolgu uygulamaları ile tedavi ediliyor. Stresli dönemlerden geçen insanlar dişlerini fark etmeden çok sıkıyor olabilir. Bu hem çiğneme kasının hem de yüz kasının  büyümesine neden olur. Yüz estetiği açısından psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Yapılan çene botoksu uygulamaları ile gereğinden fazla büyüyen masseter kasının estetik açıdan daha uyumlu bir hale getirilmesi sağlanabilir.

Masseter Botoksu Neden Uygulanır?

Çene Botoksu estetik açıdan oluşan olumsuz görünümü tedavi amaçlı kullanılır. Anormal büyümenin yaşanması görsel açıdan oldukça rahatsız edici olabiliyor. Çene yanlarına doğru genişleyen bu şişkinlik tarzındaki büyümeler, yüz şeklini kare bir görüntüye çevirir. Kadınlarda bu yüz hatları daha erkeksi bir ifadeye bile neden olabilir. Bu nedenle çene botoksu tedavisi ile yüz hatlarının daha estetik ve yüz ile uyumlu bir hale getirilmesi söz konusudur. Masseter kasının aşırı büyümesi estetik sorunların yanında uykuda diş gıcırdatma gibi sorunlarına da neden olabilir. Bu durum hem ağrıya neden olabilir, hem de dişlerde hasar ortaya çıkarabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için masseter botoksu uygulaması kullanılabilir.

Çene Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Çene Botoksu pek çok avantaja sahiptir. Oldukça güvenli olan bu uygulama, cerrahi müdahale gerektirmez. Plastik cerrahide olan riskler bu uygulamada bulunmaz. Çene yapısının inceltilmesi ile daha oval ve ince bir görünüm elde edilir. Kare görünümden çene botoxu ile kurtulmak mümkün olacaktır. Yapılan işlemde çene kaslarının boyutu küçülmektedir. Yapılan botoks işlemi sonrasında daha belirgin ve ince çene hattına sahip olunabilir. Diş gıcırdatma ve çene sıkma durumlarından kaynaklanan ağrılarda bu şekilde son bulunur. Hem estetik hem de sağlığınız için çene botoksu işlemleri tercih edilebilir.

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım