Gençlik AşısıGençlik aşısı nedir?

Gençlik aşısı aslında bir mezotrapi tedavisidir. Yani cildi için gerekli maddelerin cilt altına verilmesidir. Gençlik aşısında bunun için özel üretilmiş ilaçlar ince iğnelerle cilt altına enjekte edilir.

 

Gençlik aşısının içinde neler var?

Gençlik aşısının içinde hyalüronik asit adlı madde vardır. Hyalüronik asit çok fazla su tutma kapasitesine sahiptir. Gençlik aşısı şeklinde cildin altına verildiğinde su tutar, cildi nemlendirir. Kollajen üretimini artırır cildi yeniler.

Gençlik aşılarında hyalüronik asit yanında, cildi yenileyici aminoasitler, peptitler, vitamin ve nineraller bulunur.  Gençlik aşısının içinde bulunan maddeler ve oranları gençlik aşısının markasına göre değişmektedir. Örneğin radiesse adlı üründe hidroksi apatit adlı mineral bulunur. Hidroksi apatit cilt altına verildiğinde cildin kalitesini ve elastikiyetini artıran bir maddedir. Gençlik aşısı olarak çok başarılıdır.  Size uygun gençlik aşısını doktorumuz cildinizin ihtiyacına göre karar verir. Dikkat edilmesi gereken nokta, kullanılacak gençlik aşısı ilacının FDA onaylı olmasıdır.

 

Gençlik aşısı ne yapar?

Gençlik aşısı, yaşlanma etkilerini azaltır. Gençlik aşısı, cildin nemlenmesini sağlar. Azalan kollajeni artırarak, ince kırışıklıkları azaltır, cilt tonunu eşitler, daha canlı daha parlak bir cildiniz olmasını sağlar. Özellikle ihtiyacınız olan duruma göre gençlik aşısı ürünü seçilebilir. Örneğin, cildi ine kişilerde hyalüronik asit oranı yüksek gençlik aşısı ürünleri seçilmektedir. Bu şekilde cilt altı doku artar, cilde dolgunluk verir.  Daha çok lifting ihtiyacı olan kişilerde hidroksiapatit içeren gençlik aşıları tercih edilmelidir. Kısacası gençlik aşısı, cildin kalitesini artırır.

 

Gençlik aşısı kimlere yapılır?

Gençlik aşısı cildini yenilemek isteyen herkese yapılabilir. Özel bir yaş sınırı yoktur. Çünkü gençlik aşısı aynı zamanda yaşlanmayı azaltmak içinde yapılır.  Özellikle 35 yaş üstü kişilerde, cildi nemlendiren ton farkını eşitleyen gençlik aşısı ürünleri tercih edilir. 45 yaş üstü kişilerde ince kırışıklıkları azaltacak, sarkmaları azaltmak için lifting yapan gençlik aşıları seçilmelidir. 50 yaş üstü kişilerde ise azalan kollajeni yerine koymak için yüksek yoğunluk içeren hyalüronik asit gençlik aşıları uygun olur.

 

Hangi gençlik aşısı markası daha iyidir?

Gençlik aşılarında en iyi marka için iki kriter vardır. Bir FDA onaylı olması, iki sizin için en uygun içeriğe sahip olması. Gençlik aşısı, mutlaka onaylı ürünlerle yapılmalıdır. Cildinize enjekte edilecek ilacın onaysız olması düşünülemez. Onaysız ilaçların yan etkilerini bilemeyiz. Gençlik aşısının içeriği markalara göre farklılık gösterir. Aslı şikayetiniz ince kırışıklıklar ise yüksek oranda hyalüronik asit içeren gençlik aşıları sizin için daha uygun olur. Sarkmalardan şikâyetçi iseniz, lifting yapan hidroksi apatit içeren gençlik aşıları tercih edilmelidir. Size en uygun gençlik aşısı doktorunuz tarafından belirlenmelidir. 

 

Gençlik aşısı markaları nelerdir?

Gençlik aşısı olarak kullanılmaya onaylı ürünler şunlardır. Jalupro, NCFT, Pinest, Nevest, İneaaqua, Nukleofil, karisma ipek kollajen, Nithya kollaejn, Linerase, Neouvia hydro deluxe, Teosyal redensty 1, Xelarederm, Aquashine, Revok 50, hyaldew shine, Bella Aqua, Celbooster Lift, Sunekos

Bunlar dışında tabi çok sayıda onaysız ürün vardır ama onaysız oldukları için burada isimlerini yazmadık.

 

Gençlik aşısı kaç seans yapılır?

Gençlik aşısı, genç, çok sorunlu olmayan kişilerde bir iki seans yeterli olur. Ama yaşı daha ileri, cildi çok yıpranmış kişilerde 4-5 seans yapmak gereklidir. Gençlik aşısının seansları tamamlandığında, cildin gençlik halini korumak için idame tedavisi önerilir. Yani gençlik aşısının oluşturduğu iyilik halinin devamı için yılda 2 v3ya 3 kez gençlik aşısına devam etmeniz önerilmektedir.

 

Gençlik aşısı fiyatları nedir?

Gençlik aşısı fiyatları 3000-4000 TL’dir.  Bu fiyatlar seans fiyatıdır. Kaç seans yapılması gerektiği cildinizin ihtiyacına ve kullanılan ürüne göre belirlenir.

 

Gençlik aşısı nasıl yapılır?

Gençlik aşısında, hyaluronik asit, vitamin, nineral, peptit içeren ilaçlar cilt altına enjekte edilir. Öncesinde uygulanacak alan uyuşturucu kremler ile uyuşturulur. Bu nedenle işlem çok ağrılı değildir. Zaten çok ince iğneler kullanılmaktadır. Gençlik aşısı uygulaması 10-15 dakika sürer. İşlemden sonra hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur.  Gençlik aşısı uygulandıktan sonra antibiyotikli kremler sürdüğümüz için iki saat yıkamamanız ve makyaj yapmamanız gerekmektedir.

 

Gençlik aşısı yaptıranların yorumları

Gençlik aşısı yaptıranlar ilk seanstan itibaren ciltlerinde canlanma, parlama hissederler.  İlerleyen seanslarda ince kırışıklıklara azalır, cilt altı doku dolgunlaşır, gençlik aşısı yaptıran kişiler daha genç bir cilde sahip olduklarını söyler.  

 

Nem aşısı nedir?

Nem aşısı gençlik aşısının diğer bir ismidir.  Gençlik aşı, ilaçlarının içinde hyalüronik asit vardır. Hyalüronik asit su tutma kapasitesi çok yüksek bir maddedir, ciltte su tutar. Cildi nemlendirir, cildin dayanıklılığını artırır. Tüm cilt kuruluklarında güvenle kullanılır. Bu nedenle hyalüronik asit içeren gençlik aşılarına nem aşısı denmektedir.

 

Paris ışıltısı nedir?

Paris ışıltısı, cilde parlaklık, ışıltı veren bir mezoterapi ürünüdür. Ürünün asıl adı NCFT’dir. NCFT ürününü üreten firma daha akılda kalıcı olmak için ürünü Paris ışıltısı olarak tanıtmaktadır.  Paris ışıltısı cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteği sağlar. Ton farklılıklarını azaltır. Cildin parlak olmasını sağlar.

 

Profhilo 5 Nokta Tekniği nedir?

Yüze dolgunluk vermeden yüzü lifting yapmak yani yukarı doğru çekmek için uygulanan tedavidir.  5 nokta tekniğinde lifting yani kaldırma kapasitesi yüksek olan profilo adlı ürün kullanılır. Profilo özel işaretlenmiş 5 noktaya enjekte edilir. Bu 5 nokta yüzümüzdeki ligametlerin kemiğe tutunma noktalarıdır. 5 nokta tekniği ile ligamentler yukarı çekilir. Bu şekilde yaşla birlikte aşağı sarkmış cildimiz toparlanır. Yüzümüz yukarı doğru hareket eder. Daha genç bir görünüme kavuşuruz.

 

Gençlik aşısının etkisi ne kadar sürer?

Gençlik aşısı kendi kollajeninizi artırdığı için etkisi botoks gibi altı ay sonra geçmez. Fakat yaşlanma süreci kaldığı yerden devam edeceği için idame tedavisi dediğimiz koruyucu seanslar yaptırmanız gerekmektedir.  Gençlik aşısı seanslarınızı tamamladıktan sonra, iyilik halinin devamı için yılda iki kez gençlik aşısı yaptırmanızı öneririz.Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım