Diş-Sıkma-Botoksu

Diş Sıkma BotoksuDiş sımak, özellikle sıkıntı stres ile tetiklenen, daha çok geceleri ortaya çıkan ciddi bir sağlık sorunudur. Diş sıkmak çok olduğunda diş gıcırdatma eklenir. Diş sıkma genellikle gece uykuda ortaya çıkarken çok diş sıkması olan kişilerde gündüzde görülebilir. Diş sıkmak, dişlerin aşınmasına, kırılmasına, çene ekleminde bozukluklara, sabah yorgun ve gergin kalmaya neden olur. Bu şikayetler yıllar içinde artar bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir.

Diş sıkmak ciddi sağlık sorunları yanında,  kozmetik sorunlarda oluşturur. Diş sıkmaya bağlı masseter kası çok güçleneceği için, hacmi artar. Yüzün her iki yanında kabarıklık oluşturur, yüz köşeli bir hal alır.

Diş sıkma tedavisi için masseter kasına botoks yapılır. Masseter kası diş sıkmadan sorumlu kastır. Masseter kasına botoks yapıldığında masseter kası eskisi gibi güçlü bir şekilde kasılamaz böylece diş sıkmasına engel oluruz.

Masseter kasına yapılan botoks ile diş sıkma şikayetleriniz geçer, sabahları rahatlamış olarak uyanırsınız, diler üzerindeki bası kalkar, dişler rahatlamış olur.

Masseter botoksu yapıldığında gelişmiş olan kasın hacmi azalır. Bu şekilde, yüzdeki köşeli görüntü düzelir, yüz ovali daha iyi görünür.Dermatolog Doktora Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım