Lazerle Dövme SilmeŞu anki teknoloji ile dövme sildirmenin en iyi yolu lazerle dövme silmedir. Lazerle dövme silmek için Qswitch ve pico lazer kullanılmaktadır. Bu lazerler cilde zarar vermeden dövmelerin silinmesini sağlar. Q – switch ve pico lazerler, atış yapıldığında dövme boyalarını parçalar bu şekilde boya vücudun yok edebileceği küçük parçalara ayrılır. Küçük boya parçalar vücudun savunma hücreleri tarafından ortamdan uzaklaştırır. Bu şekilde dövme silinir. Bu işlem cildinize zarar vermez.

 

Lazerle dövme silme kaç seans sürer?

Dövmenin kaç seansta biteceği dövmenin derinliğine bağlıdır. Yüzeysel, amatör dövmeler tek seansa çıkar. İz kalmadan tamamen dövme silinir. Derin, profesyonel yapılmış, üst üste yapılmış, renkli dövmeler 10-15 seans ister. Kaç seans yapılırsa yapılsın tam olarak çıkmayabilir. Dövme tam çıkmaz, izi kalır.

 

Lazerle dövme silme işleminden sonra iz kalır mı?

Dövme silme işlemi lazerle bile yapılsa zor dövmelerde iz kalabilir. Zor dövmeler, profesyonel makinelerle yapılmış dövmelerdir. Çünkü profesyonel makinelerle yapılan dövmeler cildin alt tabakalarına işler, dövme boyası çok derine işleyince lazer o kadar derine ulaşamaz. Aynı durum üst üste yapılmış dövmelerde de geçerlidir. Dövmeler üst üste yapılırsa, üste yapılan dövme, alttaki dövmeyi daha derine iter. Bu nedenle üst üste yapılan kapama dövmeleri çıkarmak çok zordur. İzi kalabilir.  Bir de renkli dövmeler zordur. Renk dövmeler çok zordur. Özellikle sarı, açık mavi gibi açık renkleri çıkarmak çok zordur. Tam çıkmaz izi kalabilir.

Elle yapılan amatör dövmeler, yüzeysel olduğu için daha kolay çıkar iz kalmaz.

 

Lazerle dövme silme tek seansta biter mi?

Çok derine işlememiş yüzeysel yapılmış amatör dövmeler tek seansta biter. Tek seansta biten dövmeler elle yapılmış, basit dövmelerdir. Bu dövmeler iz bırakmadan tek seansta lazerle silinir.  

Dövme makinesi ile profesyonel dövmeler cildin alt tabakalarına kadar boya işler. Bu profesyonel dövmeleri tek seansta çıkarmak mümkün değildir. En az 10 seans ister. Çok derin ve renkli dövmeler kaç seans yaparsak yapalım tam çıkmayabilir. Dövme hayalet dövme şeklinde silik bir şekilde kalabilir.

 

Lazerle dövme silme fiyatları

Lazerle dövme silme fiyatları dövmenin büyüklüğüne göre belirlenir. Örneğin el üstüne yazılmış küçük bir isimin lazerle dövme silme seans fiyatı ortalama 500 – 700 TL olurken, tüm sırtı kaplayan büyük bir dövmenin lazerle dövme silme seans fiyatı 2000-3000 TL olmaktadır.  Lazerle dövme silme fiyatları seans seans ödenir. Bu nedenle seans sayısı artıkça toplam ödeyeceğiniz fiyat artmaktadır. Lazerle dövme silme işleminin kaç seans gerektireceği dövmenin derinliğine bağlıdır. Derin dövmeler daha çok seans gerektirir. Bu dövmelere toplamda ödeyeceğiniz fiyat artar.

 

Lazerle dövme silme işlemi nasıl yapılır?

Lazerle dövme silme işleminde q- switch ve pico lazer kullanılır. Bu lazerlerle dövmenin üzerine atış yapılır. Atış yapıldığında lazerin verdiği ışık enerjisi, dövme tarafından tutulur. Işık enerjisi, ısı ile boyayı parçalar. Parçalanan boya vücudumuzdaki makrofaj denen savunma hücreleri tarafından temizlenir. Bu şekilde boya azalmış olur.

Lazer ışını cildinize zarar vermez, yalnızca boyayı parçalar bu nedenle işlem hiç zor değildir lazerle dövme silme seansından hemen sonra gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz.

 

Evde kalıcı dövme silinir mi?

Kalıcı dövmelerin evde silinmesi mümkün değildir. Kalıcı dövmeler cildin altındadır. Evde dövme silmeyi vaat eden pek çok ürün aslında asit içerir. Cildi soyarak dövme boyasının atılacağını söylerler fakat bu mümkün değildir. Çünkü kalıcı dövmelerde boya cildin altındadır. Boyayı cildi soyarak çıkarmak mümkün değildir. Boyayı çıkaracak kadar cildi altına inen asitli ürünler cildi yakar. Dövme yerinde derin bir kimyasal yanık izi kalır. Cildi yakmak enfeksiyon, keloid gibi başka sağlık sorunlarına neden olur. Dövme, silmek için cildinizi yakmayın.

 

Lazerle dövme silme zararlı mı?

Hayır, lazer cildinize zarar vermez, kanser yapmaz, ciltte yara oluşturmaz. Lazerle dövme silme işleminde q-switch lazer ve pico lazer kullanılır. Bu lazerle cilde herhangi bir zarar vermeden, ciltte hasar oluşturmadan yalnızca dövme boyasını hedeflerler. Lazer atışı yapıldığında, ışık dövme boyası tarafından tutulur. Lazerden gelen ışık enerjisi, dövme boyasını parçalar, parçalanan boya vücut tarafından atılır. Lazerle dövme silme işlemi cildinize veya vücudunuza herhangi bir zarar vermez. Lazer dozu çok yüksek olursa yani yanlış uygulama yapılırsa lazer ısı etkisi ile cildinizi yakabilir. Bu nedenle lazerle dövme silme işleminin ciddi bir tıbbi işlem olduğunu bilerek mutlak uzman doktoru bulunan kliniklere başvurun.Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım