Nem-Dolgusu-ve-Nem-Aşısı

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı

Nem dolgusu ve nem aşısı yeni nesil bir estetik uygulamadır. Bu uygulama ile deride yaşanan su kaybı nedeni ile oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar giderilmektedir. Bu şekilde deriye tekrar esneklik kazandırılıyor. Sarkmaların oluşumu ve yeni kırışıklıklarda geciktirilmiş oluyor. Su yaşam kaynağı olmakta ve sağlıklı bir bireyin günde en az 1,5 lt su içmesi gerekmektedir. Cilt kalitesini korumak içinde su çok önemlidir. Yeteri neme sahip olmayan ciltler için nem dolgusu işlemi kullanılabilir. Bu tür ciltlerde sarkmalar oluşur. Kırışıklık, çatlak ve kuruluklar meydana gelir. Bazı kişilerde doğuştan gelen bir nem tutma problemi bulunur. Bu problemler için nem aşısı işlemi oldukça faydalıdır.

Nem Dolgusu ve Aşının Amacı

Nem dolgusu ve nem aşısı uygulamalarının genel amacı cildin nem dengesinin sağlanması ve su tutma kabiliyetinin artırılmasıdır. Cildin görünümünün daha canlı olabilmesi için kullanılan bu uygulamalar aynı zamanda yüzeydeki kırışıklıkları da azaltmaktadır. Yeni kırışıklıkların oluşması engelleniyor. Aynı zamanda cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasında da nem dolgusu ve nem aşısı tedavisi oldukça etkilidir. Cerrahi bir uygulama gerektirmeyen bu uygulamalarda deri dokusunun ihtiyacı olan mineraller ve vitaminler bulunur. Ayrıca derinin nemi tutmasını sağlayacak bir madde olarak hyalüronik asitte bu işlemlerde kullanılır. Yapılan nem dolgusu ve nem aşısı işlemi sonrasında vücutta ya da ciltte herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmaz.

Nem Dolgusu ve Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Nem dolgusu ve nem aşısı sonrasında cilt nemlenir. Su tutma kabiliyeti artmış olur. Aşı istenilen bölgeye anestezi özelliği olan krem sürülür. Hemen ardından cilt dokusuna nem aşısı enjekte edilerek uygulama tamamlanır. Nem aşısı çok dış etkenlere açık olan el, yüz, gıdı, boyun ve dekolte üzerinde uygulanıyor. Uygulama seansları ortalama 30 dakika olmaktadır. Uygulama sonrasında kızarma ve morarma nadiren görülür. Ancak bazı durumlarda oluşsa da bir ya da iki günde geçer. Giderilmek istenilen sarkmanın ve kırışıklığın özelliğine göre nem dolgusu seansları tekrarlanabilir. Bu tekrarlar işlemin görünür etkisini artırır. Aynı zamanda da etki süresini uzamış olur.  20 yaş üzeri doktorların onay verdiği tüm bireylere bu işlemler yapılabilir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım