Göz-Kapağı-Dolgusu

Göz Kapağı DolgusuGöz kapağı dolgusu var olan estetik problemleri gidermek amacı ile tercih edilen bir tekniktir. Göz kapağındaki boşlukların ve kaşları düşüklüğünün, içe göçmüş görümün, üst göz kapağındaki sarkmanın tedavi edilmesinde kullanılır. Var olan problemler giderilir ve göz kapağı dolgu uygulaması ile göz kapağındaki derinin daha dolgun olması sağlanır. Bu şekilde hasta daha genç bir görünüm elde eder. Vücuttaki en ince forma sahip olan göz kapağı dikkat edilmesi gereken bölgelerin başında gelir. Çevresel faktörlerden de etkilenebilen göz kapağı yaş ilerledikçe gevşek göz kapağı, deri katlanmaları, kırışıklıklar ve göz kapağında yağ kayıplarına neden olur. Bu sorunlara estetik bir müdahale için göz kapağına dolgu uygulaması kullanılabilir.

Göz Kapağına Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz kapağı dolgusu tedavisi için öncelikle göz kapağında oluşan yağ kaybı, hacim kaybı, kırışıklıklar, sarkmalar ve çukurlaşmalar belirlenir. Dolgu için halüronik asit kullanılıyor. Alt göz kapağı için 0,3 ile 0,5 cc dolgu malzemesi yeterli olurken üst göz kapağı için daha fazla malzeme kullanılabiliyor. Doğru noktalara uygun miktarda göz kapası dolgu maddesi enjekte edildiğinde istenilen sonuçlar elde edilebiliyor. Hasta oturur durumda ilen dolgu işlemi yapılır. Hatta hasta el aynası ile işlemi izleyebilir. Bu derece konforlu ve rahat bir şekilde yapılan dolgu uygulaması ile çarpıcı ve doğal sonuçlar elde edilebiliyor. Yapılan işlemin etkisi iki yıl sürüyor. Ağrısız ve acısız olarak uygulanan bu işlem sonrasında bir hafta sürebilen kızarıklık ve ödem durumu yaşanabilir.

Göz Kapağı Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Göz kapağı dolgusu ile göz kapakları daha gergin bir form kazanır. Gözler bu işlem sayesinde daha aylık ve açık bir ifade kazanır. Göz kapaklarındaki kırışıklıklar da en aza indirilecektir. Özellikle gözyaşı çukurlarında oluşan içeri çökükler ve morluklar ortadan kalkar. Kaşlarda ve göz kapaklarında oluşan sarkmalarda göz kapağı dolgusunun etkileri arasında yer alır. Gözler bu işlemlerle yukarıya doğru gençleşmiş bir ifade kazanır. Herhangi bir cerrahi işlem olmadan yapılmakta ve göz kapağı dolgusu yaptıranlar işlem sonucu üst ve alt göz kapaklarındaki hacim boşluklarının dolgu yapılmasından oldukça memnun kalmaktadır.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım