botox-fiyatlari

Botox FiyatlarıBotox fiyatları uygulamada kullanılan malzemeye göre değişir. Botoks genel olarak enjeksiyonlar ile uygulanır. Genel olarak kısa sürelidir. Ağrılı olmayan bu tedavilerde çok hafif bir acı hissi olabilir. Mimik kaslarının hareketini azaltmak amacı ile yapılan uygulamalarda mimik kaslarının içine yapılır. Terleme gibi şikayetlerin azaltılması içinde uygulanmak istendiğinde deri içine uygulama yapılır. Bu alanda botoks fiyatı yapılan uygulamaya göre belirlenir. Tedavinin etkisi 3 – 4 gün sonra başlar. Bir hafta içinde tam olarak etki ortaya çıkar. Elde edilen bu etki 6 ay devam eder. Etkisini yitirmeye başladığında hedeflenen etkiler için botoks enjeksiyon tekrar edilmesi gereklidir.

Aşırı Terleme Botoks Fiyatı

Botox fiyatları her yıl yenilenir. Ter bezleri için yapılan uygulamalarda enjeksiyon deri içine yapılır. Ter bezleri ile sinir uçları arasında iletimi durduran botoks sayesinde terleme azaltılabilir. Aşırı terleme sonucu ortaya çıkan ter kokusu botoks tedavisi ile engellenebilir. Uygulama öncesinde testler yapılır. Bu şekilde aşırı terleme bölgeleri belirlenir. Botoks bu bölgelere uygulanır. Yapılan uygulamanın etkisi 6 aya kadar devam eder. Hedeflenen etkinin devam etmesi için botoks uygulama etkisi geçmeye başladığında yenilenmesi gerekir. Botoks için aldığınız fiyatı yılda iki kez yaptıracak şekilde hesapladığınızda bir yılda terleme botoksu için ne kadar maliyet olacağınız bulabilirsiniz.

Migren Tedavisi Botoks Fiyatı

Botox fiyatları uygulama alanlarının genişlemesi ile artar. Kırışıklıkların giderilmesi için kullanıldığı kadar migren tedavisinde de başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Kafa ve boyundaki 7 bölgeye uygulanan terleme botoksu 31 noktada uygulanabiliyor. Enjeksiyon olarak ince iğne uçları kullanılıyor. Tedaviler kişiye özel planlanır. Bu nedenle her birey için özel bir migren botoks fiyatı ortaya çıkar. 12 hafta ara ile iki tedavi dönemi boyunca uygulanabilen migren tedavisi uzman nörolog kararı ile ek tedaviler gerektirebilir. Botoks ile migren ataklarında başarılı sonuçlar alınabiliyor. Kontrol altına alınabilen migren sayesinde hastanın yaşam kalitesi iyileştirilebiliyor. Tüm botoks tedavisi fiyatları kişiye özeldir. Her bireyde yapılan uygulamalar uygulama alanları farklı olacağı için farklıdır. Kişilerin ihtiyaçları da değişir. Bu değişiklikler nedeni ile tedavi fiyatları kişiye özel olarak oluşturulan tedavi süreci sonrasında belirlenir.

 

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım