botoks-fiyati

Botoks Fiyatı

Botoks fiyatı belirlenirken pek çok faktör etkili olmaktadır. Büyükşehirlerdeki fiyatlar küçük şehirlere göre daha fazla olabiliyor. Özellikle uygulamayı yapacak uzmanın bu alandaki tecrübesi ve aldığı eğitimde fiyatı belirleyen en önemli unsurlardan biri olmaktadır.

Tedavi için gerekli olan dozun miktarı yapılan olan botoks tedavi fiyatı belirlenirken baz alınan temel kriterdir. Özellikle kırışıklık düzeyi ileri olan kişilerde işlem ve dozaj daha fazladır. Bu nedenle ödenecek ücret daha fazla olabilir. Tedavi yapılacak alanın genişliği de daha yüksek botoks fiyatları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Uygulama öncesinde klinik ile fiyat ve yapılacak uygulama konuşulmalıdır. 

Botoks Nedir?

Botoks fiyatı yapılan uygulamaya göre değişebilir. Derideki çizgiler ve kırışıklıkları bir süreliğine yok eden bu işlem bir nevi dolgu işlemidir. Etkisi ise 4 il 6 ay devam eder. Kişiden kişiye etki süresi değişir. Etki süresinin değişmesinde uygulanan bölgenin durumu ve kişinin yaşı da etkili olmaktadır. Emziren kişiler ve hamilelik döneminde olanlar dışında kalan herkes tarafından bu uygulamalar yapılabilir. Erken dönemde yapılması ile kırışıklıkların oluşması, cildin pürüzsüzlüğünün kaybolmasının önüne geçilebilir. Bu alanda botoks uygulama fiyatları uygulama yapılacak kişiye ve kırışıklık düzeyine göre de değişecektir. Özellikle tedavi edilen alanların sayısı fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Göz çevresine, alına, boyuna, göz kapağına, kaş arasına uygulanabilir. Bunların yanında botoks tedavisi terleme ve migren tedavilerinde de kullanılabiliyor.

Botoks Fiyatını Belirleyen Kriterler

Botoks fiyatı kırışıklık düzeyine ve uygulanacak alana göre değişebilir. Kırışıklık oluşumunu engellemek amacı ile yapılan bu işlem sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunur. Özellikle uygulama sonrasında spor önerilmez. Spor ödemi artırır. Bu nedenle botoks uygulaması sonrasında yapılmaması gereklidir. Sıcak yerlere gidilmemeli, kuaföre özellikle kaş aldırma gibi işlemlere yer verilmemelidir. Cilt bakımı gibi işlemler içinde en az bir hafta beklenmesi tavsiye edilir. Lazer epilasyonda yapılmaması gereken işlemler arasında yer alır. Bu alanda botoks uygulaması fiyatı belirleyen kriterler arasında şunlar sayılabilir:

  • Uygulama yapılacak alanın sayısı
  • Uygulama yapılan alanın genişliği
  • Uygulamada kullanılacak doz miktarı
  • Uygulamayı yapacak olan uzman hekim

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım