botoks-fiyati

Botox Fiyatı

Botox fiyatı uygulama yapılan kliniklere göre bile değişebilir. Özellikle enjeksiyon yapılan alanlara göre fiyat aralıkları belirlenebilir. Göz kenarındaki kırışıklar ya da masseter kası için tedavi uygulanabilir. Uygulama yapılan alana göre botoks fiyatları belirlenebilir. Ünite başına da fiyat belirlenebilir. Uygulamada kullanılan dozun miktarı da çok önemlidir. Tedaviyi gerçekleştirecek uzman hekimin bu alandaki eğitimi ve deneyimi de fiyat üzerinde etkili olacaktır. Pek çok etken botoks enjeksiyon fiyatında etkili olabilir. Ortalama fiyatlar yıllara göre de değişiklik arz eder. Bu nedenle operasyon öncesinde klinikten fiyat alınması gereklidir. Bu işlemde vücuda toksin enjekte edilir. Alanında uzman ve profesyonel hekimlerden destek alınması bu işlemin risksiz olarak başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botox fiyatı yapılan işleme ve uygulama alanına göre belirlenebilir. Uygulama sonrasında botoks etkisi hemen başlamaz. 48 ile 72 saatte başlayan etki en fazla 10 -14 günde kendini gösterir. Yüzde uygulanan botoks uygulamaları ilk kullanımda 6 aya kadar etkileri devam edebilir. Tekrarlayan uygulamalarda ise bu etki süresi 10 aya kadar çıkabilir. Özellikle koltukaltı uygulamalarında terlemenin ortadan kaldırılmasında bir yıla kadar uzanan etkiler söz konusudur. Uygulama tekrarlandığında botoks tedavisi etkisi 18 aya kadar uzayabilir. 5- 6 kez tekrarlama yapıldıktan sonra aynı bölgedeki kırışıklıkların mimik kaslarında belirgin bir zayıflama gelişebilir. Bu nedenle daha uzun aralıklarla bu işlemler yapılır.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botox fiyatı botulinum toksininin uygulama alanındaki dozajına göre değişebilir. Bu toksin seyreltilir. Sonrasında nöromusküler dokuya enjekte edilerek dolgu işlemi yapılır. İşlem yapılmadan 20 dakika önce bölgeye anestezi kremi sürülmelidir. Uygulama alanı temizlenir. Sonrasında toksin ince uçlu iğneler ile bölgedeki kasların içinde küçük dozajlar şeklinde uygulanır. Ortalama 15 dakika süren botoks işlemleri 1 ile 3 gün arasında etkisini göstermeye başlar. En çok bir hafta içerisinde beklenen etki gerçekleşmiş olur. Belirli bir kas hastalığı bulunanlar, emziren anneler ve hamile kadınların botoks işlemi yaptırmaması gereklidir. Bu kişiler haricinde herkes bu uygulamaları güvenli bir şekilde yaptırabilir.

Dermatolog Doktor Fatma Yıldız'a
Soru Sor

botoks-randevu
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım